„Masz w sobie wszystko, by przeżyć życie w piękny sposób, a wokół Ciebie, na naszej planecie i we  wszechświecie  jest wszystko, czego Ci potrzeba do życia i zdrowia.”
Św. Hildegarda

Czerwiec chyli się ku końcowi. Powietrze gęste jest od zapachu lipowego kwiecia i dźwięku pszczół.  W uszach pobrzmiewa muzyka koników polnych w akompaniamencie świerszczy i trzmieli. Tu i ówdzie zawieje lekki wiatr, który studzi drążące smugi rozgrzanego słońca. Astronomiczna wiosna jeszcze się nie pożegnała, a upały letnie rozgościły się w najlepsze. Nadeszło lato. Ziemia spragniona jest wody. Wiosna tego roku pozostawiła po sobie obfite plony. Gałęzie drzew uginają się od nadmiaru owoców. Dojrzałe soczyste czereśnie kuszą aromatem i intensywną namiętną czerwienią. Żegnają się słodkie truskawki, by za chwile dojrzały maliny. W lesie wysyp jagód. Na potęgę, jak szalone, swoje bordowe oblicza wystawiają ku słońcu wiśnie. Kiście porzeczek i winogron falują wraz z podmuchami wiatru. Ogródki i klomby zatopione w morzu kolorów lilii, bratków, rumianku okraszonego tu i ówdzie pojedynczym makiem, przekwitłą pulchną piwonią i różą. W sadzie coraz większe stają się jabłka, gruszki i śliwki. Opadło kwiecie czarnego bzu zostawiając zielony owoc, gotowy, by dojrzewać. W drodze na łąki i pola ścielą się kobierce koniczyny przeplatanej polnym kwiatem. W nabrzmiałych połyskującym złotem zbożach tu i ówdzie osiadł pachnący chaber. Zatapiam się w kolorach darów natury. Zanurzam się w obłędnych zapachach lata.

słońce w lipach

pszczółka

czereśnie 1

czereśnie

malina

Obfitość.

To tak, jak ze mną i z Tobą. Mam i Ty masz w sobie potencjał, zasoby, by przeżyć życie tak, jak chcesz. Z pasją. Kreatywnie. Masz w sobie wszystko, by tworzyć, pomnażać.

I ja i Ty mamy prawo do wszelkich wspaniałości tego świata, do wszelakiej obfitości.

I podobnie, jak natura, która tworzy z lekkością tak jak ja i Ty żyjąc z pasją miłujemy to, co robimy i tym samym kreujemy z miłością.

Ty i ja widzimy więcej, dostrzegamy możliwości. Ja i Ty zachwycamy się życiem, światem, darami natury. Zauważamy wszystko, co piękne. Za tym idzie poczucie wdzięczności, a wraz z nim poczucie obfitości.

rumianek

kobierzec koniczyny

lilia

jabłka

czerwień maliny

bratki

czarny bez

gruszki

bławatki