„Każdy ma jakiś cel w życiu. Niepowtarzalny dar talentu, którym może dzielić się z innymi. I kiedy łączymy ten wyjątkowy dar ze służbą innym, doświadczamy uniesienia i radości ducha – co stanowi ostateczny cel celów” Deepak Chopra

Kiedy wyszukuję wczesnym rankiem cytatu, a później w Canvie opracowuję projekt, który następnie zamieszczam w grupie Praca Moich Marzeń, to czuję w tym lekkość i radość tworzenia. Do tego dochodzi wymyślanie, albo wyszukiwanie doń adekwatnego ćwiczenia – to czuję wewnętrzny flow. Czynię to z ogromną przyjemnością, lekkością i radością. Dzielę się tym samym z ludźmi w grupie ze swoimi myślami, wiedzą i wykreowanymi projektami. Jeszcze większą frajdą dla mnie jest to, że pytania i myśli, które zamieszczam w grupie znajdują odbiorców.  I cieszę się, jak widzę zaangażowanie, odpowiedzi a czasami dyskusje, czy refleksje. To pokazuje mi, że to, co robię ma sens.

Wymyślanie, tworzenie, kreowanie to są moje umiejętności, które z łatwością i lekkością we mnie funkcjonują. Uwielbiam to robić. Po prostu to robię. Nie zastanawiam się, czy to zrobić, czy nie. Nie ma we mnie pytań, czy ktoś na to zareaguje, czy to będzie z kimś rezonowało i na to odpowie. Po prostu to robię. Pomysły przychodzą do mnie wczesnym rankiem tuż po przebudzeniu, czasami inspiracją jest muzyka, lub słowa piosenki, którą aktualnie słucham. Innym razem jest to myśl, która siedzi głęboko we mnie i tworzy przez to pewną sekwencję, ideę. Zapisuję ją wtedy i powstaje cytat, którym dzielę się w grupie. Ta łatwość w wymyślaniu, tworzeniu, kreowaniu to są moje talenty.

Wyszukiwanie ciekawostek, chęć poznania, uczenie się to kolejne umiejętności, które są tożsame ze mną. Uwielbiam szperać, wyszukiwać różne informacje. Kieruje mną wówczas ogromna chęć poznania, zapoznania się z tematem w danej dziedzinie, a co za tym idzie ubogacenia o kolejną wiedzę. Z niezwykłą też umiejętnością potrafię tę wiedzę przyswoić, zapamiętać, czyli nauczyć się. A nauczanie to nieustający proces zmian. Za każdym razem, kiedy się czegoś uczę, owa nauka jest przyjmowana, przetwarzana, a potem powtórzę za Leo Felice Buscaglią, „wyłania się nowa istota ludzka”.

Pisanie to jest umiejętność, którą kocham w sobie najbardziej. Codziennie rano tuż po przebudzeniu piszę. Czasami jest to zapisywanie tego, co spływa do mnie tzw. „strumieniem świadomości”, czyli tego, co płynie w moich myślach, albo tego, co aktualnie czuję, doświadczam. Po prostu piszę. Piszę teksty do ofert. Piszę dziennik. Robię wpisy, czy to na Facebooku, czy na blogu, czy na swoich stronach. Piszę. To jest umiejętność, która przychodzi mi z lekkością i łatwością. I ogromnej radości dostarcza mi fakt, jak czytane jest to, co napiszę. Pisanie to też jest mój talent.

Przekazywanie wiedzy, edukowanie. To jest umiejętność, która do mnie przyszła wiele, wiele lat temu i rozgościła się na dobre i została. Uwielbiam uczyć. Wybierając studia wybrałam je świadomie. Skończyłam Wyższe Studia Pedagogiczne ze specjalizacją nauczycielską. Dzieląc się wiedzą w grupie Praca Moich Marzeń czynię to z ogromną radością i przyjemnością.

Te umiejętności, o których piszę, które przychodzą mi z łatwością i są dla mnie ogromnym źródłem radości to są moje talenty, dary, które otrzymałam. Mogę robić różne testy diagnozujące talenty, po wielokroć weryfikować intelektualnie, koncepcyjnie różne podejścia, co jest we mnie, co sprawia mi największą frajdę, kiedy to robię to, co robię. Ale mój wewnętrzny kompas, głębokie przekonanie, pokazują, że to jest to.

Te talenty to nie są jedyne, jakie mam. Wymieniłam te najważniejsze, z którymi utożsamiam się od wielu, wielu lat. Kolejnymi, które posiadam, to łatwość nawiązywania relacji i idąca za tym komunikatywność. A te dary dobrze rozbudowane można zamienić na umiejętność pracy w handlu, co czynię bagatela od ponad 13 lat pracując zamiennie w sprzedaży, albo w zakupach. Innym takim talentem jest umiejętność organizowania się. Bo po zebraniu tych wszystkich informacji, utworzeniu z nich nazwijmy „produktu”, regularnego zamieszczania w grupie i konsekwencji w tych działaniach powoduje, że w pewien określony, systematyczny sposób to czynię. Dodam, że robię to sama z siebie. Nikt mi nie mówi, że mam to robić. To płynie ze mnie.

To są przykłady talentów, które mam ja.

A jakie Ty masz talenty?

Czy znasz swoje talenty?

Pracując w służbie swoich darów, talentów robimy to, co jest zgodne z nami. Czynimy to z radością, przyjemnością, a wykreowane w ten sposób produkty, usługi znajdujące swoich odbiorców świadczą o tym, że jest sens tego, co tworzymy.

P.S. Jeśli widzisz w tym wartość udostępnij ten wpis proszę wśród Twojej społeczności

Z ogromną wdzięcznością

Iwona